HIZLI BAKIM NEDİR ?

Anında bakımın, insanları ve varlıkları güvende tutmak için hemen yapmanız gereken acil onarımlar olduğunu söyleyebiliriz. Göz ardı edildiğinde, zararın boyutu azımsanmayacak kadar büyük olabilir. Acil bakım gerektiren durumlar ekipler için korkunç gözükebilir. İş üzerinde olumsuz etkileri vardır, güvenlik sorunlarına ve hatta can kayıplarına neden olur. Bu sebeple ciddi önlemler almanız gerekir. Ekibin hızlı tepki verebilmesi için, sorun gerçekleşmeden önce hazırlık yapmanız gerekir.

Acil onarım gerektiren bir durum olduğunda, onarımın hızlı bir şekilde yapılması her zaman mümkün olmaz. Bu gibi durumlar, ekip üyelerinin sorun çözülene kadar diğer tüm görevleri koordine etmesini ve askıya almasını gerektirir. Ekipler acil duruma ne kadar uzun süre odaklanırsa, geri dönüp diğer görevleri tamamlamaları o kadar uzun sürer.

Acil durumlar, siz ve ekibiniz için çok fazla strese neden olur. Bu durumların zarara neden olma olasılığı vardır ve bazen acil durumu kontrol altına almak zordur. Varlıklarınızı ve ekibinizi tehlikeye atmak yerine, önleyici tedbirlerle risklerinizi en aza indirmek akıllıca olacaktır.

Önleyici plan oluşturduğunuzda, riskleri azaltmak ve ortaya çıkan acil durumlar için bakım ekibinizi geleceğe hazırlarsınız. Bu tür olayların ne zaman meydana geleceğini planlamak imkansızdır. Ancak bu şekilde, varlık ve zaman kaybını en aza indirirsiniz. Çözüm sürelerini kısaltır ve insanları zarar görmekten uzak tutarsınız.