YAĞ VE FİLTRE DEĞİŞİMİ ARACIM İÇİN NEDEN ÖNEMLİ ?

 Düzenli Yağ Değişiklikleri Motorunuzu Temiz Tutar

Motora başka alanlardan yağ aktığında, içinde kir ve diğer parçacıklar birikmeye başlayacaktır. Yağınızı uygun aralıklarla ve filtrelerinizi zamanında değiştirmek, herhangi bir hasar vermeden bu zararlı kir ve döküntü parçalarını motorunuzdan uzaklaştırır.

 Düzenli Yağ Değişimi Motor Ömrünün Uzamasını Sağlar

Rutin yağ değişimleri, motorunuzun ömrünü uzatarak arabanıza daha fazla değer katacaktır. Daha iyi yakıt performansı, uygun motor yağlaması ve çamur ve kir partiküllerinin önlenmesi ile motorunuzun uzun süre dayanacağından emin olabilirsiniz. Bir araçta meydana gelen sorunları her zaman önleyemeyecek olsanız da, sürekli yağ değişimi ile aracınızın motor ömrünün uzatılmasına kesinlikle yardımcı olabilirsiniz.

 Rutin Yağ Değişiklikleri Motor Performansına Yardımcı Olur

Zamanla, ısıya maruz kalan yağ bozulur. Bu, viskozitesini ve motor silindir duvarlarını yağlama kabiliyetini kaybetmesine neden olur.  Sonuçta, motor hem yakıt performansından hem de beygir gücünden mahrum kaldığı için daha az verimli çalışacaktır.

 Daha İyi Yakıt Ekonomisi

Özellikle, sık sık uzun mesafeler kat etmesi gereken biriyseniz, o zaman yakıt ekonomisinin önemini anlarsınız. Yakıt ekonomisi ve yağ kalitesinin el ele gittiğini biliyor muydunuz? Doğru ve düzenli yağ değişimleri, yakıt ekonomisinin sağlanmasına yardımcı olacaktır. Gerektiğinde yağınızı değiştirmezseniz, yakıt tüketiminiz artacak ve daha sık yakıt istasyonuna uğramanızı gerektirecektir.

 Araç Emisyon Testinden Geçin ve Çevreyi Koruyun

Bir emisyon testini geçmek söz konusu olduğunda, önemli olan hidrokarbon adı verilen bu partiküllerin kaç tanesinin atmosfere püskürtüldüğüdür. Yağınızı düzenli değiştirmezseniz, motorunuzuda bu hidrokarbonlar birikir. Motorun çalışmasıyla yanan hidrokarbonlar daha fazla partikülün aracın egzozu yoluyla havaya salınmasına neden olur. Yağınızı zamanında değiştirmekle çevreyi korumaya katkıda bulunursunuz